28.8.2020

Stanislav Žebela 170-krat daroval kri

Na terenski krvodajalski akciji, ki je potekala 28.8.2020 v OŠ Rudolfa Maistra Šentilj, je daroval 170-tič kri Vitez krvodajalstva Stanislav Žebela in tako sklenil svojo plemenito pot na področju krvodajalstva. Gospod Žebela je član številnih odborov in komisij, med drugim tudi predsednik KORK, podpredsednik RKS-OZ Maribor, član GO RKS, pobudnik akcije zbiranja sredstev za nabavo avtobusa za odvzem krvi, z eno besedo gospod, ki je predan delu in nalogam Rdečega križa, humanitarec in človek, ki nikomur, ki potrebuje pomoč, le-te ne odkloni. Za njegovo plemenitost sta se mu v imenu RKS-OZ Maribor zahvalila sekretar Metod Dolinšek in sodelavka za krvodajalstvo Tatjana Žižek, v imenu Centra za transfuzijsko medicino UKC Maribor je zahvalo izrekla zdravnica gospa Lidija Lokar.